A teheráni Grand Prix-torna hajrája nem várt fordulatokban gazdag, az utolsó forduló előtt a kínai Ju Wenjun és az iráni Sarasadat Khademalsharieh félpontos előnnyel holtversenyben vezet. Mindketten sötéttel győztek az éllovasokkal szemben. Ju Wenjun a grúz Nana Dzagnidzére mért vereséget, Sarasadat a kínai Zhao Xue ellen nyert. Az orosz Natalija Pogonyina sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, az ukrán Natalija Zsukova kihasználta a taktikai csapás nyújtotta lehetőséget. Az indiai Humpy Koneru és a bolgár Antoaneta Sztefanova esélyes állásukat elrontották, csak remiztek, az indiai Dronavalii Harika is sokáig kezdeményezett.

2

Az iráni fővárosban a női Grand Prix-versenyek kétségkívül legérdekesebb viadala zajlik, a befejező forduló előtt még négyen pályáznak az első helyre, reménykednek a dobogós helyek megszerzésében. Lépéselőnyben a kínai Ju Wenjun és az iráni Sarasadat Khademalsharieh. A 18 esztendős Sarasadat ilyen kitűnő szereplésében még a legelfogultabb drukkerei sem bízhattak. A 2015/16-os sorozat első versenyén Monacóban nyolc játszmát vesztett sorozatban, hazai pályán öt döntetlennel rajtolt, majd a következő öt játszmájából 4,5 pontot gyűjtött! A tízedik játéknapon sötéttel nyert a kínai Zhao Xue ellen, a kritikus állásban egy pillanatra megingott, de az éllovas ezt nem használta ki. Sarasadat a felkínált eséllyel remekül élt.

R10-24

A grúz Nana Dzagnidze a nyolcadik forduló után még egypontos előnnyel vezetett, egymást követő két vereségével már csak holtversenyben a harmadik. A kínai Ju Wenjunnal bonyolult középjátékban előnybe is kerülhetett volna, időzavarban rontott, a végjátékban a különböző színű futók ellenére sem talált mentséget.

Az orosz Natalija Pogonyina vezető pozícióból került vesztőszériába, harmadszor nyújthatta vesztesként a kezét. Az ukrán Natalija Zsukova a taktikai lehetőséget remekül használta ki.

Az indiai Humpy Koneru fölényes állást rontott el, a grúz Nino Bacsiasvili nyerhetett is volna, a hibák végül remihez vezettek. Bosszankodhat a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova, nagy előnyt tékozolt el az orosz Valentyina Gunyinával szemben. Az indiai Dronavalli Harika kedvezőbb pozíciójából csak remit hozott ki a svéd Pia Cramling ellen.

A 10. forduló eredményei:
Nino Bacsiasvili (grúz, 2485) – Humpy Koneru (indiai, 2583) döntetlen (Vezércsel, 68)
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) – Valentyina Gunyina (orosz, 2496) döntetlen (Angol megnyitás, 36)
Zhao Xue (kínai, 2506) – Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2403) 0 – 1 (Szláv védelem, 71)
Natalija Zsukova (ukrán, 2484) – Natalija Pogonyina (orosz, 2454) 1 – 0 (Vezércsel, 37)
Nana Dzagnidze (grúz, 2529) – Ju Wenjun (kínai, 2558) 0 – 1 (Bogoindiai védelem, 66)
Dronavalli Harika (indiai, 2511) – Pia Cramling (svéd, 2521) döntetlen (Vezércsel, 41)

1-2. Ju Wenjun és Sarasadat Khademalsharieh 7 pont
3-4. Zhao Xue és Nana Dzagnidze 6,5 pont